CoKupic.pl wchodzi w skład Grupy AllegroGrupa Allegro zmierza ku serwisom społecznościowym. Na pierwszym dniu Spotkania Grupy Allegro 2008 podczas prezentacji głównej poinformowano o nowych kierunkach rozwoju serwisów związanych Allegro.

Już wkrótce każdy allegrowicz będzie mógł otrzymywać powiadomienia nie tylko na swój e-mail, ale również bezpośrednio poprzez komunikator GaduGadu.

Nowym elementem grupy Allegro jest też opiniotwórczy serwis społecznościowy CoKupic.pl. Jego zadaniem jest wspieranie przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jest on nie tylko zintegrowany z Allegro, ale również z Ceneo. W przyszłości planowana jest również integracja ze sklepami iStore.

Podczas głównej prezentacji zapowiedziano też zmiany w sposobach wyświetlania komentarzy oraz wspomniano o planach wprowadzenia systemu szczegółowego opiniowania nie tylko transakcji, ale również produktów i sprzedawcy, za pomocą systemu punktacji.

Pierwszy dzień Spotkania Grupy Allegro 2008 to przede wszystkich masa szkoleń, dyskusji i warsztatów. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Widać, że Allegro naprawdę troszczy się o swoich partnerów.

Z moich obserwacji wynika, że Allegro zmierza ku zapewnieniu wszelkiego wsparcia w sprzedaży internetowej. To już nie tylko aukcje. Wszystko zmierza w kierunku dominacji sprzedaży za pośrednictwem sklepów.

Jednak sprzedaż na Allegro w dotychczasowej postaci na pewno długo pozostanie najprostszą drogą do rozpoczęcia sprzedaży w Internecie. Jeżeli jednak planujesz oprzeć na lata swój biznes w Internecie, to nie możesz na tym poprzestać. Na szczęście Grupa Allegro ma coraz więcej do zaoferowania. Wystarczy z tego skorzystać.