Znak STOP i dwa kierunkiWidzę, że bardzo wiele osób stale czyta to co piszę i nic z tym nie robi. Niektórzy pytają mnie od czego zacząć. To zrobiłem kurs na ten temat. Pokazałem też jak ja zaczynałem. Po tym szkoleniu bardzo dużo osób zapisało się na pierwszy cykl Klubu Internetowych Sprzedawców. Ale większość i tak nic później nie robiła.

Co jest największym problem każdej osoby, która chce coś zrealizować w Internecie? Czy nie wie od czego zacząć? Czy nie wie jak to zrobić?

Moim zdaniem po prostu  trzeba zacząć. Od czegokolwiek.

Ja już pogodziłem się z myślą, że nie wszyscy są w stanie kiedykolwiek zacząć. Ja też wiele razy zwlekałem i nadal bywa, że zwlekam. Ale na szczęście nauczyłem się, że trzeba robić to inni mówią i sprawa załatwiona. Reszta się dzieje, bo inni już to sprawdzili.

Większość nie wie jednak co tak naprawdę w życiu chce. I stale z tego powodu zwleka. I większość nigdy nie będzie wiedziała jaki ma cel w życiu. Albo nie mają pojęcia co oto ma być, albo co gorsza nie mogą się zdecydować co to powinno być. Pamiętaj, że lepiej podjąć złą decyzję, niż nie podejmować żadnej. Ja już wiele razy podejmowałem złe decyzje. Ale wiem, że bez tych złych, nie było by też tych dobrych. Złe decyzje są koniecznością na drodze dochodzenia do sukcesu. I to nie chodzi o to, że ja to sprawdziłem. Sprawdzili to więksi ode mnie, Ci od których ja się uczę. Wanda Loskot mówiła o tym w ubiegłym tygodniu w Radiu Internetowych Sprzedawców, kiedy jeden ze słuchaczy zapytał, jak uniknąć porażek.

Jeden ze znajomych napisał do mnie, że “Wadą kursów jest to, że ludzie potrzebują tej wiedzy, ale nie chcą się uczyć, lub nie są gotowi do nauki, albo nie są w stanie się nauczyć, albo nie mają na to czasu.”. Dlatego ja właśnie szukam tych, co chcą się uczyć i są gotowi zainwestować w to czas. Zauważyłem, że im droższe kursy, tym lepiej je ludzie wykorzystują.

Jeżeli brałeś już udział w różnych kursach, słuchałeś jak inni opowiadają co i jak zrobili ale nadal widzisz problem “Jak JA mam to zrobić?”, to znaczy, że być może nie był to ten właściwy kurs albo nie przyłożyłeś się wystarczająco do wykonania zadań, które były na tym kursie. Być może jest to obawa przed porażką, być może nie czujesz się gotowy i nie wiesz gdzie szukać dalszej pomocy.

Dlatego właśnie ja organizuję również warsztaty, a nie tylko kursy. Na warsztatach prowadzę ludzi za rękę i zmuszam do tego aby mieli od razu efekt. Warsztaty wymagają jednak bardziej indywidualnego podejścia niż kursy. Dlatego właśnie muszą więcej kosztować.

Na szczęście dzięki Internetowi można sporo zaoszczędzić. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, nie trzeba wynajmować hotelu, nie trzeba spędzać całych dni poza domen. Można uczyć się i wykonywać zadania z instruktorem w zaciszu swojego domu bądź firmy. Można nawet to robić wtedy, kiedy instruktor śpi, bo wszystko jest nagrywane i dostępne o każdej porze dnia i nocy.

A najważniejsze jest to, że po takich warsztatach naprawdę już przekroczyłeś etap zaczynania. Już coś zrobiłeś. Już jesteś daleko z przodu przed tymi, którzy się ciągle jeszcze zastanawiają. Jak to jest możliwe? Ja Ci po prostu na to nie pozwolę, abyś zwlekał. Ja cię zmuszę, abyś co tydzień zrobił krok do przodu. Sprawdź choćby najbliższe warsztaty: “Multimedia Na Blog“.